TORAKSIM’DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ’NİN YÜZONUNCU SESLİ KİTABI: “GRIGORY PETROV - BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE”

TORAKSIM’DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ’NİN YÜZONUNCU SESLİ KİTABI: “GRIGORY PETROV - BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE”

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YÜZONUNCU SESLİ KİTABI: "GRIGORY PETROV - BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yüzonuncu sesli kitabı "GRIGORY PETROV - BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus hatip, gazeteci, yazar; 20. yüzyıl başında Rusya'nın en tanınmış papazlarından ve en çok okunan halk yazarlarından birisi olan Grigory PETROV'un kaleme aldığı eseri "BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE".

"Beyaz Zambaklar Ülkesinde", Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçe'ye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Türk askerleri ülkelerindeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerim'den sonra en çok okunan kitap haline geldi.

Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan işadamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, Finlandiya'yı, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak biçimde gözler önüne sermektedir. Halkların destansı özverisiyle yoksulluktan kurtularak, ekonomik, politik ve kültürel olarak nasıl mükemmel bir ülke yaratılabileceğini gösteren, okurlara dudak ısırtan ölümsüz bir eser.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"GRIGORY PETROV - BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org


SosyalPlatform

CanlıKonferans

OnlineTV

SunuMerkezi

 Üye
 Video
 Canlı Konferans