TORAKSIM’DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ’NİN YÜZONÜÇÜNCÜ SESLİ KİTABI: “JOSE SARAMAGO - KÖRLÜK”

TORAKSIM’DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ’NİN YÜZONÜÇÜNCÜ SESLİ KİTABI: “JOSE SARAMAGO - KÖRLÜK”

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YÜZONÜÇÜNCÜ SESLİ KİTABI: "JOSE SARAMAGO - KÖRLÜK"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yüzonüçüncü sesli kitabı "JOSE SARAMAGO - KÖRLÜK".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı 1998 yılı Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Portekizli yazar Jose Saramago'nun müthiş bir gözlem gücüyle betimlediği eseri "KÖRLÜK".

Adı bilinmeyen bir ülkenin adı bilinmeyen bir kentinde, arabasının direksiyonunda trafik ışığının yeşile dönmesini bekleyen bir adam ansızın kör olur. Ancak karanlıklara değil, bembeyaz bir boşluğa gömülür. Arkasından, körlük salgını bütün kente, hatta bütün ülkeye yayılır. Ne yönetim kalır ülkede, ne de düzen; bütün körler karantinaya alınır. Hayal bile edilemeyecek bir kaos, pislik, açlık ve zorbalık hüküm sürmektedir artık.

“KÖRLÜK”, ürkütücü bir roman, beklenmedik bir felaketi yaşayan bir toplumun nasıl çöktüğünün, nasıl bencilleştiğinin ve değer yargılarını yitirdiğinin hikâyesi. Konusunun ürkütücülüğüne rağmen olağanüstü bir şiirsellikle anlatılmış bu unutulmaz roman, usta yazarın belki de en etkileyici yapıtı.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"JOSE SARAMAGO - KÖRLÜK" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org


SosyalPlatform

CanlıKonferans

OnlineTV

SunuMerkezi

 Üye
 Video
 Canlı Konferans