TORAKSIM’DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ’NİN YÜZYİRMİALTINCI SESLİ KİTABI: “PEYAMİ SAFA - FATİH HARBİYE”

TORAKSIM’DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ’NİN YÜZYİRMİALTINCI SESLİ KİTABI: “PEYAMİ SAFA - FATİH HARBİYE”

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YÜZYİRMİALTINCI SESLİ KİTABI: "PEYAMİ SAFA - FATİH HARBİYE"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yüzyirmialtıncı sesli kitabı "PEYAMİ SAFA - FATİH HARBİYE".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatında kaleme aldığı psikolojik türdeki eserleriyle ön plana çıkan Peyami SAFA'nın 1931 yılında yayımlanan romanı "FATİH HARBİYE".

Darülelhan'ın (Konservatuvarın) alaturka kısmında ud eğitimi alan Neriman, mensup olmakla iftihar ettiği Doğu kültürünü çok seven babası Faiz Bey'le on beş yaşından beri Fatih semtinde oturmaktadır. Yine bu semtte tanıştığı, babasına çok benzeyen ve Darülelhan'da kemençe eğitimi alan Şinasi ile yedi yıldır nişanlıdır. Bütün mahalle, tahammül sınırlarını zorlayan bu nişanlılık ilişkisinin evlilikle bitmesini beklemektedir. Ancak Neriman'ın Darülelhan'da tanıştığı Macit, onun içinde yer etmiş Batılı bir hayat yaşama isteğini uyandırır... Türk edebiyatının en üretken kalemi Peyami Safa, televizyon dizilerine de konu olan “Fatih Harbiye” romanında toplumumuzun yaşadığı çağdaşlaşma sancılarına eşyalar, şahıslar, kurumlar ve mekânlar üzerinden ayna tutmaktadır.

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"PEYAMİ SAFA - FATİH HARBİYE" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org


SosyalPlatform

CanlıKonferans

OnlineTV

SunuMerkezi

 Üye
 Video
 Canlı Konferans