TORAKSIM’DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ’NİN YÜZYİRMİBEŞİNCİ SESLİ KİTABI: “FYODOR DOSTOYEVSKİ - UYSAL KIZ”

TORAKSIM’DA “KİTAPLARI DİNLEYİN” KÖŞESİ’NİN YÜZYİRMİBEŞİNCİ SESLİ KİTABI: “FYODOR DOSTOYEVSKİ - UYSAL KIZ”

TORAKSIM'DA "KİTAPLARI DİNLEYİN" KÖŞESİ'NİN
YÜZYİRMİBEŞİNCİ SESLİ KİTABI: "FYODOR DOSTOYEVSKİ - UYSAL KIZ"

Türk Toraks Derneği Bilimsel ve Sosyal Platformu olan TORAKSIM'ın "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin yüzyirmibeşinci sesli kitabı "FYODOR DOSTOYEVSKİ - UYSAL KIZ".

"KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nin bu haftaki sesli kitabı Rus edebiyatının en büyük yazarlarından Fyodor DOSTOYEVSKİ'nin 1876 yılında bir gazete haberinden etkilenerek kaleme aldığı eseri “UYSAL KIZ”.Körsün, sağırsın, bir ölüsün sen artık, çığlıklarımı işitmiyorsun! Sana nasıl bir cennet bağışlayacağımı anlayamadın. Cennet benim içimdeydi, onu senin önüne serecektim. Madem beni sevemeyecekmişsin, sevmesen de olurdu, bundan ne çıkardı ki? Her şey gönlünce, istediğin gibi kalırdı. Bana aklından geçenleri bir dostun olarak anlatırdın; gülerdik, sevinirdik, birbirimize neşeyle bakardık... Böylece sonsuza kadar yaşayıp giderdik. Başkasını sevsen bile sesimi çıkarmazdım. Onunla gezip tozardınız, ben de sokağın öbür ucundan sizi seyrederdim. Ah, her şeye razıyım, gözlerini bir kerecik açsan yeter! Bir an için, yalnızca bir an için!

Sesli kitabı TORAKSIM, Ortak Pano'da bulunan "KİTAPLARI DİNLEYİN" Köşesi'nden dinleyebilir, kitap hakkındaki görüşlerinizi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

"FYODOR DOSTOYEVSKİ - UYSAL KIZ" sesli kitabını isterseniz bilgisayarlarınıza, mobil cihazlarınıza (iPhone, Android telefon, iPad ve Android tabletler vs.) da indirebilirsiniz.

www.toraksim.org


SosyalPlatform

CanlıKonferans

OnlineTV

SunuMerkezi

 Üye
 Video
 Canlı Konferans